Lokomotivi derbi zaćelja, Hadžiću i Mariću po 90 minuta
FOTO - EPA

Varaždin položio oružje

A. Beganović

Derbi začelja hrvatskog fudbalskog prvenstva odigrali su Varaždin i Lokomotiva, a do zlata vrijedne pobjede stigla je ekipa iz Zagreba.

Nakon poraza od Dinama i Rijeke, fudbaleri Lokomotive su upisali pobjedu i to u duelu sa izravnim konkurentom u borbi za ostanak u eliti.

Slavila je Lokomotiva s minimalnih 1:0, a jedini pogodak na susretu postigao je Pivarić u 30. minuti sa bijele tačke.

Svih 90 minuta za Lokomotivu je odradio bosanskohercegovački napadač Irfan Hadžić, dok je cijelu utakmicu odigrao i nekadašnji fudbaler Širokog Mateo Marić. Bivši stoper Željezničara, Kemal Osmanković, u igru je ušao u sudijskoj nadoknadi vremena.

S druge strane, kod Varaždina su bh. internacionalci Demir Peco i Kerim Memija priliku dobili u drugom poluvremenu.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Lokomotiva je s nova tri boda stigla do ukupno 18, dok Varaždin ima bod više, ali i utakmicu više.