Eddie Howe brutalnim komentarom "uništio" Manchester United i Erika ten Haga!

Ismijavanje nakon velike pobjede

E. Oštraković

Newcastle je ostvario pobjedu protiv Manchester Uniteda i tako je izborio prolaz dalje u narednu rundu takmičenja EFL kupa u Engleskoj.

Slavili su igrači koje sa klupe predovodi Eddie Howe sa čak 3:0 na gostovanju kod Manchester Uniteda.

Pravo poniženje doživjeli su igrači i navijači Manchester Uniteda na svom terenu, te su eliminisani iz Kupa.

Iako Newcastle čak nije bio kompletan na ovoj utakmici osvetio se za prošlosezonski poraz na Wembleyju. Golove su postigli Almiron, Lewis Hall i Joe Willock.

Newcastle je u prošloj rundi izbacio Manchester City, a nakon eliminacije još jednog tima iz Manchestera sada idu na Chelsea u četvrtfinalu EFL kupa.

Zanimljiva situacija se desila samo četiri minute nakon što su gosti postigli svoj treći gol na utakmici koja je odigrana sinoć.

Tada je Howe odlučio da u igru ubaci Brunu Guimaraesa i Calluma Wilsona koji se nedavno oporavio od povrede.

Nakon utakmice novinari su pitali Howea zašto je napravio napadačke izmjene.

Trener Newcastlea dao je sasvim iskren odgovor.

"Namjera je bila da damo minute igračima kako bi ih iskoristili umjesto treninga koji im nedostaju", rekao je Howe.

Tako je brutalan komentar Howea bio i provokacija za Manchester United i njihovog trenera Erika ten Haga.

Kada je riječ o Newcastleu njih već za vikend čeka nova teška utakmica i to na domaćem terenu protiv Arsenala.

Zaprati Manchester United, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: