Hrvatska ne može bez drame, ali idu među osam: Dominik Livaković!
Protivnika će dobiti večeras kada svoju utakmicu odigraju Brazil i Južna Koreja.

Plasman među osam najboljih

E. Ganibegović

Odigrana je i peta utakmica osmine finala Svjetskog prvenstva. Na kraju je plasman među osam najboljih ostvarila reprezentacijaHrvatske i to nakon penala. Nakon 120 minuta bilo je 1:1.

Velika šansa za Japan već na početku utakmice, tačnije u 3. minuti. Taniguchi je ispratio jedan ubačaj, ali šutirao tik pored stative gola Livakovića.

Mogli su to Hrvati kazniti već nakon pet minuta, ali Gonda spašava Japan. Perišić je imao zicer, ali golman azijske selekcije bilježi sjajnu odbranu.

Nakon toga gledali smo izjednačenu igru, da bi Japan ubacio u brzinu više u posljednjih pet minuta prvog dijela utakmice.

Kamada je u 41. minuti potegao i lopta odlazi tih iznad gola, da bi dvije minute kasnije Maeda donio vodstvo Japanu.

VAR je pregledavao situaciju, ali je sudija na kraju pokazao na centar i Japan je u drugih 45 minuta ušao s vodstvom.

Nije dugo trajalo vodstvo Japana. Igrala se 55. minuta kada Lovren sjajno centrira, a pogađa Perišić za izjednačenje. Gol možete pogledati klikom OVDJE.

Samo tri minute kasnije nova velika šansa za Japan. Endo je šutirao, ali Livaković bravurom spašava gol Vatrenih.

U 63. minuti nova dobra odbrana golmana, ovaj put Japana. Modrić je sjajno potegao, ali Gonda brani.

Do kraja nije bilo mnogo uzbuđenja ni pred jednim golom, pa smo gledali produžetke.

U produžecima, na kraju oba, po jedna velika šansa za obje selekcije. Japanci u 105. minuti prijete preko Mitome, vadi Livaković, da bi u 120. minuti šut Lovre Majera otišao tik pored gola Japana, pa smo gledali penale.

Odmah na početku Livaković brani penal Minaminu, a Hrvate u vodstvo nakon prve serije dovodi Vlašić.

Mitoma šutira drugi penal za Japan, Livaković opet brani, a nakon toga Brozović hladnokrvno pogađa po sredini gola za 0:2.

Treća serija konačno je donijela gol Japanu. Livaković je promašio stranu, a Asano pogađa, da bi Marko Livaja pogodio stativu i dao kakvu takvu nadu Japanu.

Livaković ju je brže bolje ugasio, jer je odbranio penal Yoshidi, a onda za prolaz Hrvatske pogađa Pašalić.

Protivnika u četvrtfinalu će Hrvatska saznati večeras kada svoju utakmicu odigraju Brazil i Južna Koreja, a taj duel počinje u 20 sati.

Osmina finala Svjetskog prvenstva:

Japan - Hrvatska 1:1, penali 1:3 (Maeda 43'; Perišić 55')

Potražite više informacija na temu Svjetsko prvenstvo:

Japan: Gonda; Tomiyasu, Yoshida, Taniguchi; Ito, Endo, Morita, Nagatomo; Doan, Kamada, Maeda.

Hrvatska: Livaković; Lovren, Gvardiol, Juranović, Barišić; Brozović, Modrić, Kovačić; Kramarić, Perišić, Petković.

Arnel925
Svaka čast kralju. Kako brani. BIH je uz vas susjedi
13 23
Drakula
TAKO JE KOMSIJEEEEEEEE. IDEMO DO FINALA NOVOOOOOOG BOSNA I HERCEGOVINA JE UZ VAS