Hrvatska se poigrala sa Sjevernom Makedonijom, golčina Majera obilježila utakmicu

Na startu priprema za EURO

Esmer Oštraković

Reprezentacija Hrvatske danas je odigrala prvu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo. Protivnik je bila selekcija Sjeverne Makedonije, a pobjedu je ostvarila Hrvatska sa 3:0.

Do osme minute se čekalo na prvu priliku na utakmici, a imali su je gosti. Probao je Musliu, ali lopta je otišla malo pored gola.

Dvije minute kasnije prva prilika za Hrvate i odmah vodstvo za oduševljenje na Rujevici.

Dosuđen je prekršaj za Hrvate, loptu je namjestio Lovro Majer koji je postigao pravu golčinu za vodstvo Hrvatske.

Nova prilika za domaće viđena je u 16. minuti. Dobar centaršut Majera je to bio, ali uspjeli su se odbraniti Makedonci.

Probao je Kovačić sa vrha kaznenog prostora deset minuta kasnije, ali ovaj put je lopta otišla malo preko gola.

Dobra prilika nakon toga za Makedoniju u 33. minuti, ali kada je trebalo ključno dodavanje ono je bilo jako loše i promjene rezultata nije bilo.

Kada su svi čekali odlazak na odmor Petković ostavlja loptu za Majera koji postiže svoj drugi gol na ovoj utakmici.

Uspjeli su Hrvati do kraja poluvremena napraviti još jednu šansu, ali Petković je šutirao malo pored gola.

Dobru priliku je u 53. minuti imao Baturina, ali je bio jako sebičan i upropastio je veliku priliku za Hrvatsku.

Konačan rezultat postavljen je u 79. minuti kada Pašalić odbijenu loptu posprema u mrežu.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Hrvati su tako pripreme za Evropsko prvenstvo otvorili na najbolji mogući način.