Mlada selekcija Hrvatske se osramotila u Portugalu, ali i dalje ima sjajne šanse za EURO
Portugal razbio Hrvatsku, no mladi Vatreni još uvijek imaju realne šanse za plasman na EURO.

Petarda Portugala

Eldar Ganibegović

Bez obzira na današnji težak i sramotan poraz od Portugala, mlada fudbalska reprezentacija Hrvatske i dalje ima realne šanse da se plasira na Evropsko prvenstvo.

U kvalifikacionoj utakmici za U-21 Evropsko prvenstvo, selekcija Hrvatske je danas gostovala kod Portugala i upisala je poraz rezultatom 5:1.

Silva na asistenciju Santosa dovodi Portugalce u vodstvo u 3. minuti, da bi Santos u 11. minuti sam pogodio za dupliranje vodstva.

Nadu Hrvatskoj pogotkom s 11 metara u 15. minuti vraća Ljubičić, no to je do kraja meča ostao jedini pogodak Hrvatske.

Santos i Bernardo su na asistencije Silve pogađali u 22. i 25. minuti za 3:1 i 4:1 i tada je bilo jasno da će tri boda ostati u Portugalu.

Konačan rezultat je pogotkom s 11 metara u 63. minuti postavio Silva koji je zajedno sa Santosom i prvo ime susreta.

Bez obzira na ovaj poraz Hrvatska i dalje ima realne šanse za drugo mjesto i plasman na EURO. Prvi je ovo poraz mladih Vatrenih koji su 3. na taeli s 13 bodova ali i dvije utakmice manje uz bod manje od druge Grčke.

Portugal je prvi s 18 bodova i gotovo je sigurno da se plasirao na Evropsko prvenstvo.

Hrvatsku u septembru očekuju utakmice protiv Farskih Otoka i Portugala, dok u oktobru igra protiv Andore i Grčke, sve četiri na domaćem terenu.