Everton se plasirao dalje, Begović se vratio na gol, branio sjajno, ali i primio eurogol

Savladan Hull nakon produžetaka

Eldar Ganibegović

Everton se plasirao u šesnaestinu finala FA Cupa.

Karamele su nakon produžetaka s 2:3 slavile protiv drugoligaša Hulla.

Nije dobro počelo. Već u 45. sekundi Honeyman centrira, a Smith loptu šalje iza leđa Asmira Begovića.

U 21. minuti Gray pogađa za 1:1.

Deset minuta kasnije na semaforu je 1:2, a za preokret Evertona pogodio je Gomes. Begović je branio sjajno u nastavku i imao nekoliko odličnih intervencija.

Drugo poluvrijeme donosi nam gol domaćina za 2:2. Longman je otvorio stopalo i fantastično pogodio mrežu Asmira Begovića za, ispostavit će se, produžetke.

U produžecima Everton ipak opravdava ulogu favorita i prolazi dalje, a gol za pobjedu od 2:3 postigao je Townsend.

Bila je ovo četvrta utakmica za Asmira Begovića na golu Evertona, od dolaska u ovaj klub prošlog ljeta iz Bournemoutha.

FA Cup, 1/32 finala:

Hull - Everton 2:3 (Smith 1', Longman 71'; Gray 21', Gomes 31', Townsend 99')

Lewa_9
sto pisete gluposti, stavi i odbranu begovica u produzecima sto je ocuvalo evertona u igri...