Husref Musemić prva priča utakmice Igman - Sloga!

Iskusni stručnjak izbacio emocije

A. Čaušević

Husref Musemić je na klupu Igmana doveden samo sa jednim ciljom, da klubu iz Konjica omogući igranje u Premijer ligi i naredne sezone.

Igman u 28. kolu igra protiv direktnog rivala za opstanak, ekipe Sloge, a nakon prvih 45 minuta mreže miruju, ali uzbuđenja nije manjkalo.

Najbolju priliku su imali gosti i to u 19. minuti kada je Zajić promašio penal, odnosno šutirao je pored gola.

Nakon promašenog penala uslijedilo je veliko slavlje Musemića jednako onom kao kada se postigne gol.

Interesantno da se nakon proslave uhvatio i za zadnju ložu te je izgledalo kao da je povrijeđen.

Možda i ta reakcija najbolje govori koliko je trofejnom stručnjaku stalo do toga da sa Igmanom izbori opstanak.

Inače, Musemić je bio nezadovoljan arbitražom sudije Bandića te je zbog protesta zaradio i žuti karton.

Iskusni trener je poznat kao nekoo ko veoma temperatamentno i emotivno dožiljava svaki meč, a to je slučaj i u duelu protiv Sloge.

Podsjećanja radi, u prethodnoj utakmici protiv Borca Igman je bio žrtva sudijske lakrdije na čelu za Draženom Marićem koji je poklonio penal Banjalučanima u pobjedi 1:0.

Musemić je poslije meča u izjavi uspio ostati suzdržan te nije previše komentarisao suđenje uz jedinu opasku da je njegovom timu dosuđen prvi faul tek u 27. minuti.

Do utakmice sa Slogom jedan od najboljih trenera u historiji Premijer lige je Igman vodio na osam mečeva uz učinak od dvije pobjede te po tri poraza i remija.

Zaprati FK Igman Konjic, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: