"Pomračenje uma" Ibrahima Šehića: Zakuhao s Icardijem i saigračima, pa dobio crveni karton
Screenshot

Loš dan za bh. golmana

E. Ganibegović

Derbi sedmog kola turske Superlige odigrali su Galatasaray i Konyaspor.

Na kraju je rezultat glasio 2:1, pa su tri boda ostala u Istanbulu, no gledali smo itekako zanimljiv meč.

Ibrahim Šehić je loptu vadio iz mreže već u prvoj minuti, a strijelac za Galatu bio je Oliveira.

Ipak, nije dugo trebalo Konyasporu da izjednači. Naš sjajni veznjak Amir Hadžiahmetović uposlio je Cekicija koji pogađa u 15. minuti.

Rezultatom 1:1 se otišlo na odmor, da bi u 82. minuti Calvo postigao autogol za veliku pobjedu Galatasarayja.

Nakon tog gola nervoza na terenu je osjetno porasla. Šehić je dobio žuti karton u 86. minuti, a samo tri minute kasnije i drugi nakon jednog sukoba.

Šehić je lagano riješio korner Galate, uhvatio loptu, a onda ga je podmuklo udario jedan domaći fudbaler, na što je naš golman uzvratio. U sve se umiješao i Icardi, situacija se otela kontroli i rezultirala crvenim kartonom za Šehića.

Nadamo se da će ovo Šehić brzo zaboraviti i ostaviti iza sebe, jer već za sedam dana nam je potreban na najboljem mogućem nivou kada dočekujemo Crnu Goru na Bilinom polju i pobjedom možemo osigurati plasman u A diviziju lige nacija i baraž za EP 2024. godine.