Igrali Benfika i Porto, a Sporting se radovao

S. Grebović

U 31. kolu portugalskog prvenstva odigran je veliki derbi između Benfike i Porta u kojem nije bilo pobjednika (1:1).

Domaći su došli u vodstvo u 23. minuti kada je pogodio Brazilac Everton nakon asistencije Silve.

Porto je imao nekoliko dobrih prilika za postizanje gola. VAR je korišten u čak tri navrata, dva puta na štetu Porta.

Ekipi sa Dragaa je poništio jedan gol prvi put, a drugi put je video tehnologija poništila penal koji im je prvobitno dosuđen. Također, jedan penal je VAR-om je poništen i Benfici.

Potražite više informacija na temu Primeira liga:

Porto je ipak do kraja uspio da se spasi poraza i to golom Uribea 15 minuta prije kraja meča.

Njihovom remiju najviše se obradovao Sporting koji je pobjedom nad Rio Aveom prvom pratitelju Portu pobjegao na osam bodova razlike tri kola prije kraja prvenstva.  Dakle, titula im je bukvalno na duhvat ruke.