Iličić odveo Viole na vrh, Zukanović skrivio penal

Fiorentina lider Serie A

Fudbaleri Fiorentine ponovo su preuzeli vrh u italijanskoj Seriji A. Viole su u 12. kolu na gostovanju savladali Sampdoriju rezultatom 2:0.

Već nakon 10 minuta igre tim iz Firence je poveo. Ervin Zukanović je igrao rukom u kaznenom prostoru, sudija je opravdano pokazao na bijelu tačku, a precizan izvođač je Josip Iličić za prednost od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a sve dileme oko pobjednika gosti su otklonili u 58. minuti. Iličić je ovaj put asistent, a pogodio je Nikola Kalinić za konačnih 2:0.

Zbog bolje gol razlike Fiorentina je ispred Intera i trenutno su vodeći tim italijanske Serie A.

Ervin Zukanović je u redovima domaćeg tima odigrao svih 90 minuta.