Brutalni Inter i maestralni Džeko ponizili Bolognu

Šesto kolo Serije A

H. Zilić

U četvrtom kolu Serije A Inter je ponizio Bolognu.

Aktuelni prvaci Italije slavili su sa 6:1, a briljirao je naš Edin Džeko sa dva gola.

Krenimo redom.

Igrala se šesta minuta kada je Martinez pogodio za 1:0 na asistenciju Dumfriesa.

U 22. minuti u igru ulazi naš Edin Džeko umjesto Corrre, a minut kasnije Skriniar na asistenciju Dimarca pogađa za 2:0.

Bologna je nokaut doživjela nakon 34 minute igre kada je Barella pogodio za 3:0.

U nastavku ista slika na terenu. Vecino u 54. minuti koristi odlično dodavanje Dimarca i pogađa za 4:0.

Nakon toga na scenu stupa naš Edin Džeko.

Dijamant je prvo majstorski "špicom" pogodio mrežu Bologne za 5:0 u 63. minuti, asistirao mu je Brozović, da bi pet minuta kasnije Džeko postigao i svoj drugi gol za 6:0.

Do kraja meča Dijamant je sjajnu partiju mogao krunisati i hat-trickom, ali odbrana Bologne je ovaj put bila bolja.

Gosti su do kraja utakmice uspjeli postići počasni pogodak u 86. minuti, a strijelac je bio Theate za konačnih 6:1.

Edin Džeko sada na svom kontu ima tri gola, jednu asistenciju u četiri utakmice Serije A u dresu Intera.

Zaprati Internazionale, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: