Inter na Lukakuov pogon stigao do ubjedljive pobjede protiv Genoe

Vratili se na prvo mjesto

Esmer Oštraković

Večeras su utakmicu 17. kola Serie A odigrali Inter i Genoa, a domaća ekipa ostvarila je sigurnu pobjedu od 4:0.

Domaćini su bili favoriti uoči ove utakmice, a na kraju su uspjeli da ostvare i više nego ubjedljivu pobjedu.

Mreže su mirovale sve do 31. minute, kada je prvi gol na utakmici postigao Lukaku, te je tako doveo svoju ekipu u vodstvo.

Samo dvije minute nakon toga Inter je došao i do drugog gola, a strijelac je ovaj put na asistenciju Lukakua bio Gagliardini.

U drugom poluvremenu viđena su još dva gola. Prvo je u 64. minuti sa bijele tačke mrežu gostiju zatresao Esposito, a tačku na i u 71. minuti postavio je Lukaku svojim drugim golom koji je bio pravo remek djelo, a možete ga pogledati ovdje.

Inter je nakon ovog kola ponovo prvi na tabeli sa isto bodova koliko ima i drugoplasirani Juventus, a to je 42.

Zaprati Internazionale, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: