Inter u sjajnom meču pobijedio Napoli, Džeko meč završio u zavojima
Foto - EPA

Trijumf prvaka

Inter je u derbiju 13. kola italijanske Serije A savladao na Giuseppe Meazzi ekipu Napolija rezultatom 3:2.

U zaista odličnoj utakmici šampion Italije je nadigrao Napoli, koji je večeras doživio svoj prvi poraz u sezoni.

Gosti su bolje ušli u meč. Zielinski je u 17. minuti pogodio za vodstvo od 1:0, ali do kraja prvog dijela Inter stiže do preokreta.

U 25. minuti dosuđen je penal za domaće. Hakan Calhanoglu zabija za 1:1, a turski fudbaler zaslužan je i za drugi gol domaćeg tima.

Odlično je Calhanoglu ubacio iz kornera, a Ivan Perišić je na pravom mjestu i zabija za 2:1.

Lautaro Martinez je zabio za 3:1 u 61. minuti i činilo se kako je sve u ovom meču riješeno.

Ipak, u 78. minuti Napoli se vraća. Džeko griješi i gubi loptu, a Dries Mertens fenomenalno pogađa za 3:2 i povratak Napolija u igru.

Ipak, do kraja utakmice promjene rezultata nije bilo. Ostalo je 3:2 iako je Napoli imao nekoliko zicera da izbjegne poraz i da osvoji barem jedan bod.

Edin Džeko je ušao u 61. minuti meča umjesto Joaquina Corree, ali nije imao previše lopti i izostao je neki bitan učinak.

Imao je i težak sudar sa golmanom Napolija Ospinom i obojica su završili u zavojima.

Inter je sada četiri boda iza Napolija, koji je još uvijek prvi na tabeli sa 32 osvojena boda.