Courtois fenomenalnim odbranama zaustavio Džeku, Real u 90. minuti došao do pobjede

Trijumf Kraljeva na Meazzi

Real Madrid pobijedio je kao gost na Giuseppe Meazzi ekipu Intera rezultatom 1:0 pogotkom Rodryga u 90. minuti susreta.

Foto - FC Inter

Jako dobar meč viđen je u Milanu. Inter je bio bolji tim, ali na kraju je Real slavio pobjedu pogotkom u posljednjim sekundama meča.

Edin Džeko je imao tri sjajne šanse na ovom meču. Tri puta je bio na korak od pogotka, ali je Thibaut Courtois čudesno branio i zaustavio je bh. dijamanta u večerašnjem meču.

Naravno, nije samo Džeko promašivao. Inter je u prvom poluvremenu imao još nekoliko dobrih šansi. Lautaro, Škriniar, Perišić također nisu bili precizni.

Eder Militao je za Real imao odličnu šansu nakon prekida u prvom poluvremenu, ali nije uspio zabiti.

Nastavak donosi nešto konkretniju igru Reala. Interu je ponestalo ideja u napadu, a Kraljevi su u 90. minuti došli do vodstva i pobjede u ovom meču.

Bila je to jako lijepa akcija, Camavinga je uposlio Rodryga, a mladi Brazilac pogađa za 1:0 i pobjedu gostiju iz Madrida.

U narednom kolu Real Madrid dočekuje Sheriff Tiraspol, dok Inter gostuje Shakhtaru.

Liga prvaka, 1. kolo:

Inter - Real Madrid 0:1

Komentari (41)

Djeko jarane, u penziju. Nije ovo vise za tebe. Hem ne meres trcat, hem ne znas vise lopte sutnut, o golu da ne pricamo. Nekad bi Kazakstanu i ovom losem Realu zajedno strpo 4-5 komada, sad nijedan, talasika

Mackintosh

@Mackintosh kakav si ti olos, al drago mi je da ces morat jos da ga gledas i u ligi prvaka i u serie a, a i za repku, pa pojedi muda sam sebi… ;)

GuiliDamou

Jedino sto si istinito napisao je da mu je kondicija nikakva.

dinass

Nije da je do kondicije nego ga godine stizu ne moze vise…

Klicko

Ne brini evo rekao sam da se pored 3 boda stavi i slovo N nezasluženo.

Amansio

Ja vidim 0-1 za Real ne pobjeđuješ utakmicu šansama nego postignutim golovima, tu se vidi iskustvo Reala, Inter će i protiv Šerifa imati ozbiljne probleme.

IvanKing

Buncas katalonac,po toplomjer polahko

Dzafa97

Jedino g o v n o ovdje si ti

dinass

Dzeko masi ciste zicere dok drugi napadaci imaju jednu sansu i zabiju ovaj se pati sa 3 sanse.

saju701

Jedino mijerilo u fudbalu je lopta u golu!.

NodzeRM

Perisic nije trebo izaci

Ibro

malo sam gledao Inter, ali njihov vezni red mrcvari loptu, tamo vamo, uspore, vrate nazad, a Dzeko i Lautaro se u tome izgube i dodatno umore..

honiman

Bahahah vidi se da si malo gledo…

GuiliDamou

Ja lijepa vakta za onog ko obraza nema.

AmellemA

meni licno je Dzeko klasa,al slazem se sa svima koji kazu da je Inter prosjecan tim,a bogami i Dzeko je izgleda gotov, nije ko nekad ,gdje god je lopta tu je i on,sad ga nema nidje,i zlo mi je d se sece ispred senest,i obara glavu .

emanuelmacron

Inter prosjecan?Sta vam je ljudi Real je prejak,tako su umrtvili i usporili igru takticki da je to cudo.Inter je odlicno odigrao protiv jakog Reala koji se zatvorio zbog lose odbrane.Inter nije imao srece a i zamjene Reala su puno bolje od zamjena Intera.Ovaj mali sto je dosao u nepune 2 utakmice gol i asistencija,bice dobra zamjena Modricu i Krosu.

dinass

Inter je ovde trebao pobijediti 3-1, ovaj real prvi put sutne u okvir gola i dadne gol, bas su imali srece. Nije Courtois dzaba igrac utakmice sa ocjenom 8.3

de ne lupaj sto nisi pogledao City ,,Ajax Liverpul igras kuci jedan ****ni gol ne mozes da zabijes i ti fol igras ligu prvaka pa cak clube Brugge odigra nocas ekstra,,,Inter je prosjecna ekipa ,,nece oni iz grupne faze dalje sigurno ,

Bajernovac

Plači plači sad će vas i Šerif rasturiti

IvanKing

Da je Inter dao 3 gola Real bi dao isto ili jedan vise.

dinass

Inter nije nista slabiji nego prosle godine,naletili su na jaku i takticki spremnu ekipu.Opet ce uzeti titulu i u Italiji.

dinass

...gledao sam Liverpool na tv,a ovo na streamu i jedina sansa koju sam vidio od Dzeke je onaj sut glavom,vise ga nisam bas primijetio...ovi nesto mrcvare loptu,kombinuju umjesto da pokusaju ubacajima na Dzeku koji moze i sutirati ili spustiti loptu za Lautara ili Correu...previse se tu mudruje.

King_Kenny

Imo je 3 prilike,2 bas 100 postotne.Nesto nije ok sa kondicijom,zadnjih 20minuta utakmice je nestao,cudi me da nije njega izveo umjesto Martineza

dinass

Klasicna noc Lige Prvaka. Vamos

denimen9

****a jedni i drugi jedva jedan gol za razliku od drugih utakmica ,ajde ne cudi me Atletiko Portu ukraden cist gol ali fol Inter neka ekipa oni su debela 0,,,,znaci nocas Liverpul ,Ajax City sve ostalo havdika ,,plastika Psg zasluzio je poraz nocas,,,

Bajernovac

@Bajernovac razumijem tvoju frustraciju Interom, jer vas Inter uvijek pogazi kad se susretnemo! Inter ubio Reala veceras, imali su jedan sut u okvir gola i dadose gol.

pisam se na jedne i na druge govorim cisto kladionicarski zbog golova jedni i drugi ****a ,,tako da mi nije bilo bitno ko ce da pobejdi ,,ukratko ,,

Bajernovac

Jest sada kada bi Bayern igrao protiv Intera jedno 5-0 za Bayern bi bilo,ljudi s pola gasa uništili Barcu a šta tek kada bi igrali 100% protiv jednog Intera ne bi smio ni zamisliti

IvanKing

@IvanKing hahahah 5-0 mozda na fifi da igras na amater tesko da bi bilo. Bayernu ne lezi Inter oduvijek, i kad god se sretnu Inter ih pogazi. Kad je Inter osvojio ligu prvaka kroz 2-3 sezone smo igrali sa bayernom u osmini i opet ih izbacili tako da pssst. A bayern je tih godina bas bio jak tad su nekad i osvojili a i jos jednom izgubili u finalu od chelsija.

Ne poredi kruške i jabuke 2010 i 2021 su razlika kao nebo i zemlja, sad je Bayern 2 klase ispred vas,Real vas je pobjedio,Sheriff je sljedeći hahahah, ako vas i oni pobjede opet ostajete bez Europe , posto vam Shakhtar također ne leži baš hahaha.

IvanKing

Ne bas toliko zanimljiva utakmica al nema veze drago mi je sto su pobijedili

Emin_Podzic

Ja mislim da je do sudije hahaha

Skopidoo

Jedine šanse za Inter je imao samo Edin... Baš mu se nije dali dns a ni za repku... Upao je u malu krizu iskr

Alemka3012

Lautaro totalno los veceras,ne moze dzeko sam jbgg,borio se ,,s kazastanom je masio a vecerss je courtois mu odbrsnio dva tri suta,pa militao izbaci loptu koja je putovala na drugu stativu gdje je dzeko bio sam na prazan gol,nije kmao srece veceras