Mađioničar Feđa: Od borbe za opstanak Radnički stigao do pogleda prema Evropi

Sjajan niz tima iz Kragujevca

H. Zilić

Radnički Kragaujevac je od borbe za opstanak stigao skoro do pozicija koje vode u evropska takmičenja, a sve zahvaljujući bh. treneru Feđi Dudiću koji je preporodio ovaj tim.

Da Dudić radi sjajne stvari u Kragujevcu potvrdila je i današnja utakmica 22. kola Super lige Sbrije.

Radnički je kao gost deklasirao ekipu Javora rezultatom 0:3.

Već nakon prvog poluvremena Radnički je završio posao, a imali su uraganski finiš prvog poluvremena.

Za 0:1 u 37. minuti pogodio je Vidosavljević iz penala, a do odmora još dva gola u mreži Javora.

U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Bevis pogađa za 0:2 na asistenciju Gluščevića, a isti fudbaler u četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena pogađa za 0:2 asistent je sada bio Aleksić.

U drugom poluvremenu je Radnički mogao do još kojeg gola, ali izostala je završnica nakon par dobrih akcija.

Gosti su meč završili s igračem manje jer je dvostruki strijelac Bevis u 70. minuti dobio drugi žuti karton, ali do kraja je ostalo 0:3.

Radnički je sada na petom mjestu sa 32 osvojena boda, četiri manje od četvrtoplasiranog Čukaričkog i pozicija koja vode u evropska takmičenja.

Za izabranike Feđe Dudića ovo je bio četvrti vezani trijumf u prvenstvu, a u posljednjih šest mečeva imaju učinak od četiri pobjede i dva remija.

U 23. kolu Super lige Radnički dočekuje IMT Novi Beograd i to će biti prilika da nastave ovaj nevjerovatan niz.