Jedinstvo i Čapljina slave gostujuće pobjede

5. kolo Prve lige FBiH

Fudbaleri Jedinstva su u 5. kolu Prve lige Federacije BiH stigli do svog četvrtog trijumfa u ovoj sezoni.

Bišćani su na gostujućem terenu bili bolji od Slavena sa 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Igor Radosavljević u 66. minuti. Slaven je bio nešto bolji rival u prvom poluvremenu i imao je nekoliko izglednih prilika, ali se na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom poluvremenu, Jedinstvo je zaigralo konkretnije i otvorenije što im se na kraju i isplatilo.

Gostujući trijumf upisala je i Čapljina, koja je iznenađujuće savladala Rudar u Kaknju rezultatom 2:0. Čapljina je povela u 40. minuti. Mustafić je šutirao, pogodio prečku, a Jović glavom pogodio za vodstvo gostiju.

Do kraja utakmice su domaći probali stići do poravnanja, a rezultat se nije mijenjao sve do 85. minute. Pred sami kraj utakmice, Hrvanović je postigao i drugi gol za Čapljinu te tako postavio konačan rezultat utakmice.