Jimenez i Neto približili Wolverhampton Ligi prvaka

Koriste kikseve konkurenata

E. Oštraković

Wolverhampton je ostvario jako važnu pobjedu u borbi za izlazak u Ligu prvaka, na gostovanju kod West Hama sa 0:2.

Bili su gosti blagi favoriti na ovom susretu, te su na kraju upisali sigurnu pobjedu od 0:2, golovima Jimeneza i Neta.

U prvom poluvremenu niti jedna ekipa nije pružila apsolutno ništa. Loša igra sa obje strane, bez nekih pravih prilika.

U drugom dijelu gosti dosta bolji, te su svoju bolju igru krunisali sa dva gola. Prvo je Jimenez u 73. minuti pogodio za 0:1.

Nakon toga krenuli su domaći ofanzivnije, a Wolvesti to koriste, te preko Neta u 84. minuti postižu i drugi gol, te tako stavljaju tačku na ovu utakmicu.

West Ham se sada nalazi na 17. mjestu sa 27 bodova, te bi ubrzo vrlo lako mogli pasti u zonu ispadanja, dok je Wolverhampton na šestom mjestu sa samo dva boda manje od četvrtoplasiranog Chelseaja.