Pep se hvata za glavu od muke: Gvardiol je izašao na 70 metara od gola, bio je to "harakiri" Hrvata

Velika pogreška odličnog štopera

Admin Čaušević

Fudbaler Manchester Cityja i hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol se vratio na stadion gdje je proveo svoje najbolje dane u karijeri. Ako je u prvom poluvremenu igrao odličan, u drugom je direktno kumovao primljenom golu.

Gvardiol je prvi meč grupne faze protiv Crvene zvezde odgledao sa klupe, a Pep Guradiola ga je u vatru bacio u drugom kolu protiv RB Leipizga.

Prvo poluvrijeme susreta 2. kola Lige prvaka između svog bivšeg i sadašnjeg kluba Gvardiol je odigrao bez greške i svi su bili impresionirani njegovom izvedbom.

Čini se da je dobro igra iz prvog dijela dovela do opuštanja kod Hrvata pošto je napravio veliki propust na startu drugog poluvremena.

Gvardiol je iznio loptu na 70 metara od svog gola, a zatim je predao saigračima te nastavio da učestvuje u akciji.

Izlet na protivničku polovinu je skupo koštao Gvardiola

Ubrzo se našao u blizini protivničke korner zastavice gdje su Građani izgubili loptu te je uslijedila furiozna kontra. Gol pogledajte ovdje.

Mladi štoper je kasnio sa vraćanjem u odbranu, a nastalu šupljinu iskoristio je Openda i mirno savladao Edersona.

Kamere se u odmah uhvatile Pepa Guardiolu koji se hvatao za glavu zbog naivnosti njegove odbrane na čelu sa Gvardiolom.

Guardiola je završio u nevjerici zbog greške Gvardiola

Jasno je da 21-godišnjaku još uvijek fali iskustva te da će mu današnja greška mnogo značiti u nastavku karijeri.

Podsjećanja radi, Gvardiola je ovog ljeta stigao među Građane za 90 minuta te jedna greška poput one protiv RB Leipiziga sigurno ne može naštetiti njegovom ugledu.

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

Ovo mu je prva veća greška u dosadašnjih osam nastupa u dresu prvaka Evropa, a po njegovu žalost koštala je jako skupo.

Na kraju je gostovanje svom bivšem klubu za Gvardiola okončano ipak sretno jer je Manchester City slavio sa 3:1.