Derbi u Gračanici pripao lideru

S. Mlaćo
Uzbudljivo je bilo na terenima Prve lige FBiH.

U derbiju snage su odmjerili Bratstvo i Igman, a gosti su slavili 2:1.

Ljuca je doveo Igman u vodstvo i to je bio konačan rezultat prvog dijela, da bi stvari na početak u 55. minuti vratio Aletić.

Pobjedu Igmanu koja ovaj tim ostavlja na prvom mjestu donio je rezervista Sabahudin Jusufbašić koji je stigao ove zime iz NK GOŠK. Šutirao je sa 20 metara, niko nije ušao da blokira taj pokušaj i gosti su se radovali.

Goražde je očekivano slavilo novu pobjedu. Izabranici Darka Vojvodića potvrdili su dobru formu pobjedom nad Tomislavom rezultatom 3:2. Domaći su vodili 3:0 uz dva pogotka Hrelje i jedan Đuderije, no gosti pred sami kraj ublažili poraz sa dva gola.

U Doboju kod Kaknja bilo je veoma uzbudljivo.

Na kraju je završilo 1:1.

Bilo je prilika na obje strane, a domaći su poveli autogolom Jusića koji je nespretno reagovao kada je želio vratiti golmanu svog tima koji je već otišao na drugu stranu.

U 35 minuti Mladost se vraća kada je Tatar odradio sjajan posao, a Grahovac pogodio mrežu danas sjajnog Mudželeta.

Upravo se  golman Mudželet istakao u nekoliko navrata, a treba istaći da su domaćima poništena i dva pogotka u drugom dijelu.

Pred sami kraj opsada gola gostiju, Tabaković je pogodio i prečku, te je ostalo 1:1.