Atalanta vodila, Juventus preokrenuo i na kraju podjela bodova u Torinu
Remi Juventusa i Atalante.

28. kolo Serije A

E. Ganibegović

U okviru 28. kola italijanske Serije A sastali su se Juventus i Atalanta. Završeno je neriješeno, 2:2.

Prvo uzbuđenje u 13. minuti. Marco Carnesecchi odlično brani udarac glavom koji je uputio Fabio Miretti.

Atalanta do vodstva dolazi u 35. minuti. Mario Pašalić odigrava dobru loptu, a Teun Koopmeiners pogađa za 0:1.

Federico Chiesa je imao veliku šansu u 50. minuti, ali golman gostiju iz Bergama čudesno brani.

Atalanta je poklekla u 66. minuti. Weston McKennie dodaje u kazneni prostor gdje se sjajno snalazi Andrea Cambiaso i pogađa.

Arkadiusz Milik samo četiri minute kasnije donosi potpuni prokret Juventusu, koji je ipak ispustio pobjedu.

Do novog pogotka Atalanta dolazi u 75. minuti. Strijelac je ponovo bio Teun Koopmeiners, ovaj put na asistenciju Djimsitija.

Ovome dodajmo da je naš Sead Kolašinac presjedio cijeli meč na klupi kod gostiju.

Juventus nakon ove utakmice ostaje treći s 58 bodova. Atalanta je šesta s 47 i bori se za Ligu prvaka.

Naredno kolo Juventusu donosi novi domaći duel i to protiv Genoe, dok će Atalanta u Bergamu biti domaćin Fiorentini.