Roma nevidljiva u Torinu - Juventus iskoristio kiks Intera i prišao im na samo dva boda!

Ostvarili pobjedu na domaćem terenu

E. Oštraković

Fudbaleri Juventusa iskoristili su jučerašnji kiks Intera, te su nakon večerašnje pobjede protiv Rome došli na samo dva boda zaostatka za liderom na tabeli. Juventus je na svom terenu upisao minimalnu pobjedu od 1:0 protiv Rome.

Teško je pred ovu utakmicu bilo prognozirati favorita jer Roma itekako zna iznenaditi, ali Juventusu su svi davali malo veće šanse da dođe do tri boda.

Na kraju je tako i bilo. Domaći tim je bio bolji za jedan gol i na kraju je ostvario pobjedu protiv svog protivnika.

Prvu šansu na utakmici imali su gosti. Igrala se 5. minuta kada je Cristante stigao na odbijenu loptu, ali je pogodio stativu.

Imali su tada dosta sreće domaći fudbaleri, a nakon toga se do kraja prvog poluvremena nije desilo ništa ozbiljno.

Domaći su prvu pravu priliku imali tek u 43. minuti kada je Kostić šutirao, ali je u posljednji trenutak intervenisao jedan igrač Rome.

Drugo poluvrijeme krenulo je na fantastičan način za domaće igrač i navijače koji su odmah došli do vodstva.

Rabiot je u 47. minuti primio loptu u kaznenom prostoru i matirao je golmana Rome za vodstvo svoje ekipe.

Očekivalo se da će nakon toga Roma krenuti dosta ofanzivnije, ali to se nije dogodilo.

Do kraja je viđena još samo jedna prava prilika, a napravljena je od strane domaćeg tima. McKennie je šutirao, ali odbranio je Rui Patricio.

Juventus je tako sada došao na samo dva boda Interu koji je sinoć kiksao, a Roma je ostala na sedmom mjestu sa 28 osvojenih bodova.

Zaprati AS Roma, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
AS Roma Moje Teme

BosanskaSvedska
Lukaku nije Dijamantu ni do koljena!
3 1
Hele
Eto Juventus je bio vidljiv. Kako glup naslov. U najmanju ruku ravnopravna utakmica.