Majstorski potez Dušana Vlahovića odlučio meč u Torinu
Foto - EPA

Juventus u polufinalu

Juventus je u četvrtfinalu Kupa Italije savladao Sassuolo s 2:1 i prošao je među četiri najbolja tima. Junak je Dušan Vlahović.

Otvoreno se igralo na obje strane u ovom meču, a na kraju je Juve slavio s 2:1 uz novi gol Dušana Vlahovića.

Juventus bolje ulazi u meč i već u trećoj minuti dolazi do vodstva. Paulo Dybala lijepo zabija za 1:0.

Sassuolo je potom kreće po izjednačenje. Stvaraju gosti nekoliko opasnih situacija, a u 24. minuti meča Traore spektakularnim golom zabija za 1:1.

Ovim rezultatom se odlazi na odmor iako je Dušan Vlahović imao zicer da zabije za prednost Stare dame.

Nastavak donosi nekoliko nevjerovatnih šansi za Juve. McKennie je u 56. minuti uzdrmao stativu, da bi u 73. minuti u nekoliko sekundi Juve promašio tri zicera.

Prvo McKennie ne zabija s nekoliko metara, a u nastavku akcije De Ligt i Bonucci promašuju nestvarne stvari s gol-linije i ostaje 1:1

Ipak, u 88. minuti Juventus dolazi do gola i pobjede. Dušan Vlahović se majstorski oslobodio čuvara, ušao je u kazneni prostor i zatim uz pomoć Ruana zabija gol za 2:1 i pobjedu Juventusa.

U polufinalu Kupa Italije Juventus će igrati s Fiorentinom koja je eliminisala Atalantu.

U drugom polufinalu igrat će Inter i Milan.