Ljepotica dana: Harry Kane postigao najljepši gol u karijeri!

Kakva golčina

Esmer Oštraković

U toku je utakmica između Tottenhama i Brentforda u okviru 37. kola Premiershipa, a domaća ekipa stigla je do prednosti.

Naime, Tottenhamu je pobjeda potrebna jer se bore da barem izbore nastup u Evropskoj ligi jer je jasno da ne mogu igrati u Ligi prvaka naredne sezone.

Od samog početka utakmice domaći tim je nametnuo svoj ritam igre, a već u osmoj minuti stigli su do vodstva od 1:0.

Nakon što je dosuđen slobodnjak za domaće pored lopte su bili Kane i Kuluševski. Ovaj drugi je samo malo gurnuo loptu, a Kane je postigao prelijep pogodak.

Zaista gol je ovo koji vrijedi pogledati više puta iz svih uglova jer svaki put ostanete očarani majstorijom koju je izveo Kane.

Gol iz drugog ugla možete pogledati OVDJE.

Jako dobru priliku imao je Tottenham i u 24. minuti kada je Emerson Royal dobro šutirao, ali nije uspio postići gol.

Tottenham se za nastup u Evropskoj ligi bori sa Brightonom i Aston Villom, a u najboljoj šansi da završi na šestom mjestu je Brighton.

Razlo je taj što će Brighton nakon ove utakmice imati dva boda manje od Tottenhama, ali i dvije utakmice manje.

Sa druge strane Brentford se nalazi na 9. mjestu sa 53. osvojena boda što je za njih ove sezone jako dobra rezultat.