Sjajan rezultat za BiH: Remi Kazahstana i Ukrajine u ludoj završnici

Prvi meč današnjeg programa bio je iz naše grupe

Samir Mlaćo
Večeras se nastavljaju susreti kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u nogometu.

Reprezentaciju BiH čeka težak ispit, tačnije od 20:45 gosti smo selekciji Francuske.

Prethodno je u našoj grupi odigran od 16 sati duel Kazahstana i Ukrajine. Nadali smo se da Ukrajinci neće do tri boda, a to se na kraju i desilo, završilo je 2:2 sa dva pogotka u sudijskom vremenu.

Ukrajina je povela golom Yaremchuka u drugoj minuti, te tako sjajno otvorila meč.

U prvom poluvremenu više nije bilo golova. U nastavku bude se domaći. Prvo u 68. Minuti VAR poništava pogodak Aymbetova zbog nedozvoljene pozicije, da bi se šest minuta kasnije zatresla mreža Ukrajinaca.

Valiuliin je pogodio na asistenciju Tagybergen. Do kraja su domaći mogli do sva tri boda, no nisu iskoristiti sjajnu priliku, ali jesu gosti i preko Sikana došli do vodstva u drugoj minuti sudijske nadoknade. No to nije bio kraj. Kazahstan postiže pogodak u posljednjim sekundama i stiže do boda. Po drugi put danas pogodio je Valiuliin.

Ukrajina sada ima četiri boda, dok je Kazahstan na dva.