Kenan Pirić junak AEK-a, tim iz Larnace ponovo u Evropi

Igrao je i Miličević

E. Ganibegović

Bh. reprezentativci Kenan Pirić i Hrvoje Miličević ponovo će igrati Evropu s AEK-om iz Larnace.

U okviru 36., posljednjeg kola kiparske Prve divizije, AEK iz Larnace je na gostovanju s 0:2 slavio kod Omonije.

Bila je to izuzetno važna pobjeda za ovaj tim s obzirom na to da je na taj način osigurao treće mjesto i kvalifikacije za Konferencijsku ligu.

Do vodstva gosti dolaze u 45. minuti kada je pogodio Rafa Lopes i rezultatom 0:1 se otišlo na odmor.

Drugi gol postigao je Mikel Gonzalez u 66. minuti utakmice i na taj način postavio konačan rezultat.

Junak AEK-a bio je i naš golman Kenan Pirić koji je odbranio dvije stopostotne šanse domaćem timu.

Odličan susret odigrao je i drugi bh. reprezentativac koji je odradio novih sjajnih 90 minuta na stoperskoj poziciji.

Podsjetimo, titulu prvaka na Kipru osvojio je Aris, dok je drugo mjesto zauzeo APOEL za koji igra Mateo Sušić.

Sada slijedi kraći odmor, pa reprezentativna pauza, a Miličević i Pirić svakako se očekuju na spisku za utakmice s Luksemburgom i Portugalom.