Kodro i Kapić nisu uspjeli do finala Kupa Švicarske s Grasshoppersom

Zurich upisao pobjedu

E. Čaušević

Fudbaleri Zuricha večeras su na domaćem terenu savladali Grasshoppers sa 2:1 u polufinalu Kupa Švicarske.

Gosti su odlično otvorili utakmicu jer su već u 11. minuti poveli sa 0:1 kada je mrežu Zuricha zatresao Levanchy. Međutim, samo desetak minuta kasnije Zurich je vratio stvari na početak golom Ruegga za 1:1.

Iako se činilo da ćemo putnika u finale Kupa Švicarske dobiti nakon produžetaka ili penala Zurich je u sudijskoj nadoknadi utakmice uspio da dođe do pobjede. Gol za pobjedu i finale postigao je Brunner.

Bh. fudbaler Kenan Kodro odigrao je svih 90. minuta u dresu Grasshoppersa, dok je Kapić iz igre izašao u 72. minuti.