Kolašinac asistent u visokoj pobjedi Schalkea

Njemačka Bundesliga

Fudbaleri Schalkea slavili su danas na domaćem terenu protiv Augsburga sa 3:0 u okviru njemačke Bundeslige.

Schalke je sjajno otvorio meč pa su poveli već u 4. minuti nakon pogotka Burgstallera. Već u 29. minuti bilo je 2:0 za domaću ekipu, a strijelac je ponovo bio Burgstaller.

Kada se mislilo da će to biti i konačan rezultat prvog dijela meča, Schalke je postigao još jedan pogodak i to preko Caligiurija kojem je asistirao naš reprezentativac Sead Kolašinac.

Nastavak je donio mirnu igru na sredini terena, a Schalke je samo htio utakmicu privesti kraju obzirom da su već imali ozbiljnu prednost. Kolašinac je iz igre izašao u 77. minuti.

Nakon ova tri boda Schalke se popeo na 11. mjesto sa 30 bodova, dok je Augsburg sa dva boda manje dvije pozicije slabije plasiran.