Lazio i Villareal se oprostili od Evrope, West Ham siguran

UEFA konferencijska liga

H. Zilić

Odigrani su revanš dueli osmine finala UEFA konferencijske lige. Nije nedostajalo uzbuđenja, ali i iznenađenja u trećem po snazi UEFA-inom takmičenju.

Lazio se oprostio od Evrope. Nakon poraza u Rimu od AZ Alkmara 2:1 istim rezultatom poraženi su i večeras u Nizozemskoj.

Nice je rutinski eliminisala Sheriff Tiraspol. U večerašnjem duelu Nicea je slavila sa 3:1 i sa ukupnih 4:1 prošli su u četvrtinu finala Konferencijske lige.

West Ham je bez problema eliminisao AEK Larnacu. U Londonu su večeras slavili 4:0 i sa ukupnih 6:0 prošli dalje.

U ranijim mečevima večeras plasman u četvrtinu finala osigurali su Basel, Fiorentina i Lech.

Dramu smo večeras vidjeli u Španiji.

Nakon remija 1:1 u Briselu u prvom meču Anderlecht je večeras šokirao Villareal.

Belgisjki tim je slavio 1:0 pogotkom Slimanija u 73. minuti utakmice i stigao do velikog uspjeha.

Anderlecht je tako postao osmi četvrtfinalista ovosezonske UEFA konferencijske lige.

Sredinom sedmice plasman dalje izborio je i Gent.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Dakle u žrijebu četvrtine finala UEFA konferencijske lige gledat ćemo: Fiorentinu, Lech, Basel, AZ Alkmaar, Niceu, West Ham, Gent i Anderlecht.

Finale ovogodišnje Konferencijske lige igra se u Pragu.