Kruniću pobjeda protiv Jajala

Empoli savladao Palermo

Fudbaleri Empolija pobijedili su Palermo s 1:0 u susretu 19. kola italijanske Serie A.

Iako su gosti u ovom susretu imali više dobrih prilika, naročito u drugom poluvremenu, na kraju su ipak poraženi u ovom meču.

Trenutak odluke se desio u 78. minuti. Dosuđen je penal za Empoli, a precizan izvođač je bio Massimo Maccarone, koji je samo dvije minute ranije ušao u igru.

Dvojica bh. reprezentativaca su nastupila u ovom meču. U pobjedničkom sastavu je kompletan meč odigrao Rade Krunić, dok je Mato Jajalo odigrao 83. minute kod Palerma.

Empoli je ovom pobjedom sada sedam bodova ispred Palerma koji je prvi u zoni ispadanja iz Serije A.