Samo je pogledao loptu i postigao pogodak koji je obilježio vikend u Španiji i Evropi

Espanyol savladao Getafe

H. Zilić

Fenomenalno je nedjelja počela u španskoj La Ligi. Utakmicu 17. kola odigrali su Getafe i Espanyol. Na prvi pogled ne baš atraktivna utakmica, ali na terenu smo vidjeli dosta toga.

Klubovi iz Madrida i Barcelona pokazali su da itekako znaju prirediti dobar fudbal kao i njihovi gradski rivali i velikani.

Espanyol je na kraju slavio sa 1:2, a počelo je golom koji će se dugo prepričavati.

Joselu je u petoj minut postigao pogodak sa centra.

Fudbaler Espanyola je na vrijeme vidio da je golman Soria puno izletio ispred svog gola i bez puno razmišljanja postigao pogodak sa pola terena. Ovaj pogodak pogledajte OVDJE.

Getafe se brzo vratio u susret. U narednom napadu Unai pogađa za 1:1.

Bilo je dosta oštre igre, grubih startova, a u prvom poluvremenu vidjeli smo tri žuta kartona.

U nastavku Getafe je bio malo agilniji, ali ipak hladan tuš za domaćine u 62. minuti.

Puado je iskoristio dodavanje danas sjajnog Joselua i pogodio za 1:2 što će se ispostaviti kao konačan rezultat utakmice u kojoj smo mogli vidjeti još neki pogodak jer je bilo zaista dobrih prilika pred oba gola.

Espanyol je došao do 17 bodova i sa 19. pozicije skočio je na 13. mjesto.

Getafe je ostao na 15. poziciji sa 17 bodova i na dnu La Lige je totalna gužva.