Las Palmas nadigrao Betis

La Liga

U meču 31. kola španske La Lige Las Palmas je razbio Betis s 4:1.

Ovo je bila izuzetno važna pobjeda za Las Palmas, kji sada ima 38 bodova i praktično je riješio pitanje ostanka u ligi, mada je to bilo izvjesno i prije ove utakmice.

Furiozno su domaći odigrali današnji meč, a poveli su u finišu prvog dijela golom Gomeza.

U nastavku su utrpali još tri gola u mrežu večeras očajne ekipe Betisa. Na 2:0 povisio je Boateng u 49. minuti.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Potom je Viera u 62. minuti pogodio za 3:0, a Jese u 83. s penala riješio sve dileme oko pobjednika. Utješni gol za Betis postigao je Navarro u 89. minuti.