Lazio nezaustavljiv, Romi bod u Torinu

Seria A, 30. kolo

Fudbaleri Lazija nastavili su sa odličnim igrama u prvenstvu Italije. Nebeskoplavi su u 30. kolu dočekali Empoli, te su slavili uvjerljivu pobjedu od 4:0.

Već nakon četiri minute igre Lazio vodi. Mauri je završio sjajnu akciju za prednost od 1:0, da bi gotovo istu akciju domaći izveli nakon pola sata igre. Ovog puta akciju završava Miroslav Klose za sigurnih 2:0.

Sam finiš prvog dijela donosi još jedan gol u mreži gostiju. Antonio Candreva sjajno pogađa za rezultat prvog poluvremena od 3:0.

Konačan rezultat od 4:0 postavio je ove sezone fantastični Brazilac Felipe Anderson pogotkom u 53. minuti susreta.

Senad Lulić je za Lazi odigrao kompletan meč...

Roma je remizirala na gostovanju kod Torina (1:1)...

Do vodstva Vučica stiže u 58. minuti golom Florenzija s penala, ali je bod Torinu donio sedam minuta kasnije Maxi Lopez.

Miralem Pjanić je igrao do 84 minute za Romu...

Derbi je odigran na San Paolu, gdje je Napoli savladao Fiorentinu s 3:0. Pogotke za važna tri boda domaćeg tima postigli su Mertens, Hamšik i Callejon.

Atalanta je golovima Germana Denisa savladala Sassuolo s 2:1, dok je Paleromo s 3:1 savladao kao gost ekipu Udinesea.