Leganesu važan bod kod Alavesa

La Liga, 17. kolo

Alaves i Leganes odigrali su meč bez pobjedina (1:1) u prvom duelu 17. kola španske La Lige.

Duel timova iz donjeg dijela tabele donio je zanimljiv fudbal. Domaći su bili bolji i konkretniji, ali su na kraju jedva došli do jednog boda.

Leganes je u 43. minuti nakon lijepe akcije poveo. Braithwaite je pogodio za 0:1.

Ovaj rezultat se zadržao sve do 81. minuta kada Alaves ipak dolazi do zasluženog izjednačenja. Joselu je pogodio za konačnih 1:1.

Leganesu je ovo tek 10. bod u sezoni i sada su 19. na tabeli ispred Espanyola, dok je Alaves 15. a tu će ostati nakon ovog kola.