Moćni Chelsea pregazio Leicester
Foto - EPA

Uvjerljiv trijumf Plavaca

Chelsea je u 12. kolu engleske Premier lige savladao kao gost Leicester sa uvjerljivih 3:0.

Tim Thomasa Tuchela odradio je još jednu zaista odličnu utakmicu i na kraju je zasluženo slavio pobjedu.

Do vodstva gosti dolaze u 14. minuti. Chilwell ubacuje iz kornera, a Antonio Rudiger glavom pogađa za 1:0.

Novi pogodak u mreži domaćeg tima viđen je u 28. minuti. Čudesni N'Golo Kante uzima loptu na sredini terena, dolazi do kaznenog prostora i zatim sjajnim udarcem matira Schmeichela za 2:0.

Razlika je u prvom poluvremenu mogla biti i veća, ali gosti nisu iskoristili još nekoliko dobrih šansi i na odmor se otišlo vodstvom od 2:0.

Nastavak donosi mirniju igru Plavaca. Nisu previše dopuštali Leicesteru u fazi napada, a susret Chelsea prelama u 71. minuti. Pulišić deset minuta nakon ulaska pogađa za 3:0.

Ovo je na kraju bio i konačan rezultat susreta i Chelsea će i nakon 12. kola Premiershipa ostati vodeći tim na tabeli.

Premier liga, 12. kolo:

Leicester - Chelsea 0:3

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Chelsea Moje Teme

NESCAFE_
Definitivno najjača ekipa u EPL, kakva igra, 3-0 ali poništena tri gola (zasluženo) Chelsea osvaja EPL ove sezone!
15 2
penicilin.za.glupane
Titula je naša!!! Idemo Plavci, bravo dr Thomas. Neko dobija Leicester u gostima a nekoga puni Watford i Brighton, neki moraju plakat da bi sudija svirao im penal da bi se izvukli od poraza i na to su pacijenti poput ovog pobačaja Kenija ponosni hahahahaha