Leicester oborio rekord Manchester Uniteda za najbrže dosuđenih osam penala

Nevjerovatan podatak

E. Oštraković

U toku je utakmica između Leicestera i Wolverhamptona, a domaća ekipa ima vodstvo od 1:0.

Gol je postignut sa bijele tačke u 15. minuti, a strijelac je bio Jamie Vardy. Isti igrač imao je još jednu šansu sa bijele tačke, ali je promašio penal u 39. minuti.

Engleski mediji prenijeli su zanimljivu informaciju da je Leicesteru dosuđeno čak osam penala nakon osam utakmica u Premiershipu.

Oni su tako oborili sve rekorde, a do sada je najbrže do osam penala došla ekipa Manchester Uniteda i to prošle sezone, a trebalo im je 16 utakmica za to.