Leipzig laganom pobjedom ušao u novu sezonu
Foto - EPA

Bez većih problema protiv Mainza

RB Leipzig je u 1. kolu Bundeslige na svom terenu savladao Mainz sa 3:1.

Bez problema je tim Juliana Nagelsmanna stigao do trijumfa, a već nakon 20 minuta igre su imali dva gola prednosti.

Forsberg je u 17. minuti načeo goste pogotkom iz penala, da bi samo četiri minute kasnije Poulsen zabio gol za 2:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Mainz u drugom poluvremenu ipak zaprijetio. Zabili su gol za 2:1 preko Matete u 48. minuti, no radost im je kratko trajala.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 51. minuti. Haidara je zabio za 3:1, a to je bio konačan rezultat iako je do kraja meča bilo još izuzetno dobrih šansi.