Leno će sanjati St. Mary: Southamptonu prva pobjeda kući, Arsenalu prvi poraz nakon 22 meča

Topnici konačno pali

Ničija nije do zore gorjela pa je tako i Arsenal danas doživio prvi poraz nakon 22 utakmice u svim takmičenjima.

Sveci su danas ostvarili prvu pobjedu na domaćem terenu nakon osam mjeseci, dok je Arsenalu ovo bio prvi poraz još od augusta mjeseca.

Ekipa Unaija Emeryja gostovala je na St. Mary stadionu kod Southamptona te je izgubila sa 3:2 u susretu 17. kola Premiershipa.

Domaći su danas bili vrlo raspoloženi pa su poveli već u 20. minuti i to preko Ingsa. Ipak, samo osam minuta kasnije Mkhitaryan je uzvratio i izjednačio. Okršaj ovog dvojca nastavljen je i u nastavku meča, pa je Ings donio novo vodstvo svom timu u 44. minuti, a Armenac izjednačio u 53.

Ipak, konačan udarac Topnicima zadao je Charlie Austin u 85. minuti kada je pogodio glavom nakon vrlo loše provcneje golmana Bernda Lena koji je 'odletio' u prazno.

Southampton nakon ove pobjede ima 12 bodova i nalazi se na 17. poziciji te je ostvario prvu domaću pobjedu u sezoni. S druge strane, Arsenal je ostao na 5. poziciji sa 34 osvojena boda.

U drugom susretu koji je igran u istom terminu Chelsea je pobijedio u gostima Brighton sa 2:1. Golove za Plavce su postigli Pedro i Hazard, dok je za domaće strijelac bio March.

Brigton je ostao na 13. poziciji sa 21 bodom, dok se Chelsea popeo na 4. mjesto i ima sedam bodova manje od lidera Manchester Cityja.