Hotić strijelac u pobjedi Cercle Bruggea protiv Leuvena

Plasirali se u osminu finala Kupa Belgije

E. Čaušević

Fudbaleri Cercle Bruggea večeras su u gostima pobijedili Leuven sa 3:2 i plasirali se u osminu finala Kupa Belgije.

Brugge je odlično otvorio meč i poveo već u drugoj minuti kada je precizan s bijele tačke bio bh. repreuzentativac Dino Hotić koji je pogodio za 1:0.

No, već u narednom napadu domaći su poravnali na 1:1, a strijelac je bio Maertens.

Međutim, Brugge je u 39. minuti ponovo stigao do prednosti. Gol za 2:1 postigao je Marcelin što je bio rezultat prvog poluvremena.

Potražite više informacija na temu Jupiler league:

Gosti su treći gol postigli u 72. minuti kada je sudija ponovo svirao penal, a ovaj put pogodio je Taravel. Konačnih 3:2 u sudijskoj nadoknadi postavio je Hubert.

Hotić je igru napustio u 61. minuti meča.