Liverpool savladao Milan, uspavanka u Madridu, Ajax ponizio Sporting

Liga prvaka - prvo kolo

Nastavljena su uzbuđenja u prvom kolu Lige prvaka.

U grupi B viđena je nevjerovatna utakmica na Anfieldu. Liverpool je dočekao Milan i slavio rezultatom 3:2.

Početak utakmice bio je u apsolutnoj dominaciji Redsa. Liverpool je poveo sa 1:0 u devetoj minuti autogolom Tomorija, a pet minuta kasnije Salah je promašio penal. Domaći su u pola sata igre uputili čak 16 šuteva prema golu bezidejnih Rossonera, koji su prespavali 40 minuta i kao da nisu došli na utakmicu, a onda šok.

Gosti su se trznuli i u 42. mnuti poravnavaju na 1:1 preko Rebića da bi minut kasnije Diaz pogodio za 1:2.

U nastavku Redsi opet preuzimaju kontrolu nad utakmicom Salah u 48. minuti pogađa za 2:2, da bi Henderson u 63. minuti doveo Redse u novo vodstvo od 3:2 i ispostavit će se da će to biti konačan rezultat utakmice u kojoj je Liverpool imao čak 25 udaraca prema golu Rossonera, sa druge strane italijanski klub je imao šest pokušaja.

U drugom meču ove grupe Atletico i Porto remizirali su 0:0 u utakmici koja je više ličila na uspavanku. Oba tima su zajedno uputila svega sedam udaraca prema golu, od čega su dva išla u okvir.

Odigran je i drugi meč grupe C u kojem je Ajax ponizio Sporting i slavio sa čak 1:5. U ovoj grupi u ranijem terminu Borussija Dortmund je savladala Besiktas sa 1:2.

Komentari (17)

Ajax je bio fenomenalan večeras !

Sanagoal

Liverpool jos jednom povratak. Milan je igrao u 15 minuta ukupno kvalitetan nogomet ali odbrana uzas. Koji preokret za 4 minuta Milana ali nazalost adrenalin je popustio, i pritisak Redsa i Hendersonov gol je zapecatio i nakon ulaska Milnera,(lik pravi najintelegtnije prekrsaje) vec se moglo vidjeti da rezultat ostaje 3-2. Sretno navijacima Milana i Liverpola u prethodnim utakmicama. Leeds united fan.

Savage

Inter 0 od ekipe veze oni nemaju ajde Real nikada i nije bio neka klasa vazda sudija navlacio na njihovu stranu posebno kada je penaldo igrao,,ali Inter kao i Milan havdika,

Bajernovac

Hahahahahahaahahahahahah Aj to za Real ponovi sad bez plakanja Vamos Madrid!!!

nkcz

Real nikad nije bio neka klasa???

BaboBih

Kompleksi su čudo!! vazda smo vas Karalii.. to je ostavilo trajne posljedice

user1576541640

Ti si stvarno bolestan Lik,rijec je o Liverpulu i Milanu i jednoj od najboljih utakmica koje su bile u 2021. a ti se ufatis pisanja o Realu,nekakvim penalima i Interu.Ti ko ovi nasi Mitomani iz RS poceo.

dinass

Ma bolestan covjek,babo ne zamjeri mu.

dinass

Naravno da su sudije uvijek za real to je očigledno mia san mia

Haroldinjo

Kakav fudbalski klasik na enfildu. Forza Milan!!

azz33333

@azz33333 ...mora biti kada igraju dva europska giganta,najveci klubovi iz svojih drzava...steta sto je Milan jos uvijek prilicno slab,ali polako se vracaju na pravi put...nadam se da ce proci dalje uz Liverpool iz ove grupe,dobro su se borili,mada su daleko losiji trenutno...ovakav omjer snaga je bio na strani Milana u onom finalu iz 2005.,ali cudo se desilo tada.

King_Kenny

@King_Kenny najbolje pokazuje stat dodavanja redsi skoro 450 duplo vise od Milana. Pozz i sretno u nastavku CL i EPL. Ja navijam za Leeds veoma los pocetak, a i raspored. Samo se molim da izbore ostanak.. Pozz care

Savage

@Savage ...e ne znam,ja sam im prognozirao ispadanje ove sezone,mada su igrali protiv Uniteda i Liverpoola,vidjet cemo hoce li ih krenuti protiv ovih slabijih ekipa,pravo su losi ove sezone...Leedsu je mjesto u EPL,veliki su klub...zao mi je sto Nottingham Forrest vec 20 i kusur godina ne moze da udje...ja sam 1995. poceo pratiti fudbal i prvi klub za koji sam navijao bio je Nottingham Forrest zbog Stan Collymore-a...sljedece sezone je presao u Liverpool i ja sam presao da navijam za Liverpool i evo do dan danas navijam za njih...

King_Kenny

Odlicno si to primjetio.Bas je tako sve bilo,jos jedno je isto a to je da je Liverpul oba puta pobijedio

dinass

@King_Kenny jbg valjda izbore opstanak , gotivim redse otkako je klop dosao, steta za malog Eliota, Hendo zabi golcinu za 3boda. Da je Mo kojim slucajem zabio penal, dobili bi Milan bar 4-0, ona 4 minuta u prvom su bila katastrofalna za Liverpool, ali sa Anfielda se tesko odlazi sa pobjedom. Samo steta Klopp ce vjerovatno napustit posle isteka ugovora, jer mu je zelja da trenira nacionalni tim Njemacke. Jota odlican, dobar ce biti i Timiskas mislim jos bolji. Sta je sa VVD jel neka povreda teza u pitanju? Pozzz Kenny je bio legenda. Sjecam se kao djete sta je sve osvajao i golcine zabijao. Doce vrjeme i za N.F. care. Sretno u nastavku.