Spektakularan meč Njemačke i Švicarske, Španija razočarala

Liga nacija

U večerašnjim mečevima Lige nacije snage su odmjerili Njemačka i Švicarska, odnosno Španija i Ukrajina.

Riječ je o mečevima grupe 4 Lige A u Ligi nacija i poprilično iznenađujuće večer na oba terena.

Njemačka je u fantastičnom meču remizirala sa Švicarskom (3:3), pa je propustila prilika da zauzme prvo mjesto.

Nijemci su bili u pravom šoku jer su Švicarci za nepunih pola sata vodili 2:0. Prvo je Mario Gavranović u petoij minuti pogodio za 1:0, a onda je Freuler u 26. povisio na 2:0.

Ipak, samo dvije minute kasnije Timo Werner vraća Njemačku. Kai Havertz u 55. minuti pogađa za 2:2, no samo dvije minute kasnije novi gol Gavranovića za novu prednost Švicarske.

Potražite više informacija na temu UEFA Liga nacija:

Gnabry je u 60. minuti atraktivno petom pogodio na ubačaj Wernera za konačnih 3:3.

Španija je u Kijevu uglavnom dominirala protiv Ukrajine, ali onda je rezervista Tsygankov u 76. minuti priredio šok za goste i Ukrajini donio drugu pobjedu, pa je ovaj tim i dalje u igri za prvo mjesto.