Poluvrijeme iz San Sebastijana dugo će se prepričavati

Real Sociedad igra nestvarno

H. Zilić

Četvrto kolo Lige prvaka nastavlja se večeras, a u temrinu od 18:45 gledamo dva meča, po jedan iz grupe D i C.  U centru pažnje su Španija i Italija.

Rapsodija je u San Sebastianu gdje je ove sezone nevjerovatni Real Sociedad dočekao Benficu.

Domaća ekipa nakon prvog poluvremena vodi sa 3:0 i blizu je da osigura plasman u nokaut fazu Lige prvaka.

Gosti iz Lisabona mogu biti sretni što nisu gore prošli u prvom poluvremenu koje će se dugo prepričavati.

Golove za Real Sociedad davali su Merino u šestoj, Oyarzabal u 11. i Barrenetxea u 21. minuti utakmice.

U 15. minuti nakon dužeg gledanja VAR-a poništen je pogodak Merinu.

U 27. minuti nova sreća za Benficu, Mendez je promašio penal.

Dakle, Orlovi iz Lisabona su bez problema mogli primiti "petardu" u prvom poluvremenu.

Ako Real Sociedad i Inter dobiju večeras, osigurat će plasman u nokaut fazu iz grupe D, dva kola prije kraja.

Podsjetimo, Inter večeras gostuje Salzburgu i sigurno će to biti teška utakmica za Nerazzure.

U drugoj utakmici večerašnjeg programa od 18:45, Napoli vodi na poluvremenu protiv Union Berlina rezultatom 1:0 i to je duel grupe C. Strijelac za Napolitance bio je Politano u 39. minuti utakmice na asistenciju Ruija.