Liverpool nije postojao do 75. minute, a onda su napravili novi preokret za pamćenje

Slavili pobjedu u gostima

Esmer Oštraković

Zanimljivu utakmicu odigrali su Crystal Palace i Liverpool u okviru 16. kola Premiershipa, a konačan rezultat bio je 1:2.

Prvih pola sata ove utakmice nije pružilo praktični nipta, a onda je dosušen penal za domaću ekipu.

Ipak, nakon konsultacija sa sudijama u VAR sobi glavni sudija odlučio je da poništi pogodak zbog ranijeg prekršaja nad domaćim igračem.

Praktično je to bilo sve što je vrijedno pomena kada je riječ o prvom poluvremenu utakmice između Crystal Palacea i Liverpoola.

Drugi poluvrijeme ništa bolje. Sve do 54. minute se ništa nije dešavalo, a onda Mateta pada u kaznenom prostoru Liverpoola.

Glavni sudija je ponovo pogledao situaciju, te se odlučio da pokaže na bijelu tačku, a upravo Mateta je postigao gol.

Liverpool je bio apsolutno nemoćan sve do 75. minute kada je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Ayew.

Minut kasnije Liverpool stiže do poravnanja. Jones je dodao do Salaha koji šutira i pogađa jednog domaćeg igrača. Na kraju je lopta promijenila smjer i ušla u gol.

Napadali su gosti, a to im se isplatilo u 91. minuti kada je Elliot postigao prelije gol za pobjedu svoje ekipe.

Postigao je i Diaz gol duboko u sudijskoj nadoknadi, ali je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Liverpool je nakon ove pobjede preuzeo prvo mjesto, barem do večeras kada igra Arsenal.

Zaprati Liverpool, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: