Ludilo u posljednjim sekundama: Genoa izjednačila, pa promašila penal u nadoknadi protiv Rome
Edin Džeko u duelu sa reprezentativnim kolegom Ervinom Zukanovićem (Foto: EPA)

Džeko upisao asistenciju

Roma je u 35. kolu Serije A remizirala kao gost kod Genoe (1:1) i na taj način je otežala borbu za Ligu prvaka.

Sjajan meč viđen je na Luigi Ferrarisu. Bila je to itekako bitna utakmice za obje ekipe, a na kraju nije bilo pobjednika u jednom sjajnom duelu.

Genoa je igrala sjajno prvo poluvrijeme. Imali su veliki broj sjajnih šansi, ali gol jednostavno nije htio.

Također, i Roma je sa druge strane propustila nekoliko dobrih prilika. Edin Džeko je pravio velike probleme protivničkoj odbrani, ali njegove asistencije i dobre lopte igrači Rome nisu koristili.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a u nastavku smo vidjeli po jedan gol na obje strane.

Prvi gol postignut je u 82. minuti. Edin Džeko je fantastično prebacio loptu na drugu stativu do Stephana El Shaarawyja, a ovaj pogađa za vodstvo Rome od 0:1.

Ipak, u nadoknadi meča Genoa je izjednačila. Cristian Romero je pogodio za 1:1, ali to nije bilo sve u ovom meču.

Dosuđen je penal u petoj minuti nadoknade, ali je Sanabria promašio penal, odnosno Mirante je sjajno odbranio.

Serie A, 35. kolo:

Genoa - Roma 1:1

Zaprati AS Roma, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
AS Roma Moje Teme

konjnakvadrat
Roma ko nasa reprezentacija, ko krava koja da 20l mlijeka pa se gicne i sve prospe
5 0
Mele
Ovaj je trebao preskociti golmana, sto vecina pravih igraca i radi, jer je bio ispred i sa obe ruke isao na loptu.Pravda ih je stigla, jer nema penala, zato nema ni gola.