Ludnica u Vitezu, domaćin slavio s 4:3, golijade u Orašju i Konjicu

Prva liga FBiH

Igman i Orašje ostvarili su uvjerljive pobjede, dok je u Vitezu završeno bez pobjednika.

Dosta efikasno je bilo 25. kolo Prve lige FBiH, a najefikasnija utakmica odigrana je u Vitezu gdje je domaći Vitez pobijedio 4:3 Slaven iz Živinica.

Gosti su prvi poveli golom Junuzovića, a onda Saravan u završnici prvog dijela pogađa za 1:1.

U 51. minuti Ćatić zabija za preokret Viteza, a ubrzo Imamović zabija za 3:1. Činilo se da će domaćin do tri boda, ali ubrzo se gosti vraćaju. Salihović je smanjio na 3:2, pa pogodio i za izjednačenje. Ipak, u 90. minuti Sarvan iz slobodnjaka zabija za pobjedu Vitežana.

U Orašju je domaćin lako došao do pobjede nad Rudarom (3:1). Mušija je ublažio u finišu poraz Kakanjaca, a za Orašje su pogađali Mikić, Živković i Lugavić.

U Konjicu Igman je sa 3:0 savladao TOŠK, što je jedno od iznenađenja u ovom kolu.

Vitez - Slaven 4:3

NK Vitez: Kragić, Imamović, Sarvan, Čatić, Salihagić, Kadrić, Topalović, Fazlić, Džaferović, Zec, Čakar.

NK Slaven: Brezičanin, Todorović, Omerkić, Salihović, Junuzović, Islamović, Gogić, Salihović, Musić, Mujagić, Hodžić.

Orašje - Rudar 3:1

HNK Orašje: Živković, Poturalić, Osmanković, Brčkalić, Mikić, Živković, Matolić, Gajčević, Prgić, Fačić, Lugavić.

FK Rudar: Bekan, Čehajić, Goralija, Hrelja, Subašić, Kovač, Fočo, Filan, Musić, Kovač, Šubo.

Igman - TOŠK 3:0

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Igman: Ćeman, Savinović, Graho, Kašić, Košpo, Carvalho, Hrvanović, Halilović, Tatar, Lukomirak, Pendek.

NK TOŠK: Strika, Rastoder, Hadžimujić, Koprivica, Hodžić, Škrijelj, Mace, Rastoka, Lopez, Devedžić, Žižo.