Naklonite se majstoru: Podolski ne zna dati običan gol, izveo je novo remek-djelo!

Kakva golčina Nijemca

E. Ganibegović

Lukas Podolski živi drugu mladost u Gorniku. Danas je ponovo zasjao i bio jedan od junaka pobjede svog tima nakon velikog preokreta.

U okviru 25. kola poljske Ekstraklase Gornik je na domaćem terenu ugostio Wislu iz Plocka i teškom mukom slavio s 3:2.

Szwoch je doveo goste u vodstvo u 17. minuti, da bi u nadoknadi prvog dijela Kocyla duplirao prednost te se s 0:2 otišlo na odmor.

Rasak je smanjio prednost gostiju u 57. minuti, da bi četiri minute poslije toga Lukas Podolski izveo remek-djelo i postigao golčinu iz slobodnjaka.

Kao šlag na tortu, Podolski je postigao i pobjedonosni gol i to u 87. minuti na asistenciju Janze.

Podolski je tako danas stigao do četvrtog i petog gola ove sezone u Ekstraklasi, a ima i upisanih šest asistencija.

Bila je ovo izuzetno važna pobjeda za Gornik u borbi za ostanak u ligi. Sada su s 28 bodova 14. s dva boda iznad crte, dok je Wisla osma s četiri boda više od njih.

U idućem kolu Gornik će u goste kod Piasta, dok će Wisla na svom terenu dočekati Radomiak Radom.

Potražite više informacija na temu Ekstraklasa:

Ekstraklasa, 26. kolo:

Gornik Zabrze - Wisla Plock 3:2 (Rasak 57', Podolski 61', 87'; Szwoch 17', Kocyla 45+1')