Majstor i s 37 godina na leđima: Podolski zabio gol "iz auta" sa svoje polovice
Forma je prolazna, klasa je vječna - izreka koja je još jednom potvrđena.

Sa svoje polovine

E. Ganibegović

Forma je prolazna, a klasa vječna - izreka je koja je još jedom potvrđena. Potvrdio ju je Lukas Podolski, koji je postigao novi gol u Poljskoj, ovaj put na sjajan način, sa svoje polovine.

U okviru 16. kola poljske Ekstraklase Gornik je na gostovanju kod Pogona slavio s 1:4.

Paluszek je u petoj minuti doveo goste u vodstvo, da bi u 42. izjednačio Zahović.

Okunuki donosi novo vodstvo Gorniku u 53. minuti, tri minute kasnije pogađa Wlodarzyzk za 1:3 i tu je bio kraj priče.

Kao šlag na tortu stiže gol Lukasa Podolskog u 73. minuti koji je oduševio sve na stadionu.

Naime, 37-godišnji njemački fudbaler uzeo je loptu na svojoj polovini, uočio je da je protivnički golman daleko od svog gola i šutirao.

Bila je to pozicija skoro "iz auta" pa je samim tim bilo još teže pogoditi, ali Podolski je uspio. Pogledajte.

Podolski kao vino - što stariji to bolji. Ovo mu je bio četvrti gol u posljednje četiri utakmice za Gornik.