Da li je Luksemburg promašio plasman na Evropsko prvenstvo?!

Nevjerovatan promašaj

E. Oštraković

Utakmicu u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo na Islandu su odigrale domaća selekcija i gosti iz Luksemburga.

Konačan rezultat bio je 1:1, iako su domaći fudbaleri bili favoriti na ovom susretu.

Statistika je bila apsolutno na strani Islanda, imali su prednost, ali gosti su uspjeli da osvoje bod.

Krenulo je dobro za Island koji je stvarao šanse, a jednu od njih je u 23. minuti uspio da pretvori u gol.

Sigurdsson je asistirao u 23. minuti, a gol za vodstvo domaćeg tima postigao je Oskarsson.

Na samom otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 46. minuti Barreiro je asistirao, a Rodrigues je pogodio za 1:1.

Nevjerovatna situacija desila se u posljednjim sekundama utakmice kada su gosti možda promašili plasman na Evropsko prvenstvo.

Naime, domaći su u 92. minuti imali korner, a na skok je došao i domaći golman. Ipak, iz svega se desila kontra gostiju.

Vremena je bilo taman da gosti istrče kontru, što su i uradili, ali je prazn gol uspio da promaši Rodrigues.

Kako je sve to izgledalo pogledajte OVDJE.

Ko zna možda je on večeras promašio plasman Luksemburga na Evropsko prvenstvo jer bi pobjedom stanje na tabeli bilo drugačije.