Mallorca preokretom do tri boda u Sevilli

Betis poražen kod kuće

U prvom susretu subotnjeg programa 17. kola španske Primere Mallorca je slavila u Sevilli protiv Betisa s 2:1.

Zbog trenutnog stanja na tabeli, Betis je slovio za favorita u ovom meču, međutim gosti su preokretom uspjeli odnijeti sva tri boda.

Domaći su poveli već nakon šest minuta igre, a Benat je postigao pogodak. Mallorca do poravnanja stiže u 31. minuti.  Kevin je ubacio s lijeve strane, Victor dobro skočio i sjajno loptu glavom poslao u mrežu Adriana.

U prvim minutama drugog dijela Mallorca dolazi i do prednosti, a istu uspijeva sačuvati do kraja utakmice. Pobjednički pogodak postigao je Javi Marquez s bijele tačke.