Mladi Srbin izluđivao zvijezde Manchester Cityja, Haaland promašio nemoguće

Manchester City kiksao

E. Oštraković

Manchester City i Chelsea podijelili su bodove na Etihadu u okviru 25. kola Premiershipa, a konačan rezultat bio je 1:1.

Bila je ovo utakmica u kojoj su se domaći igrači ispromašivali, a sve je krenulo od 12. minute kada je pravi zicer propustio Haaland.

Alvarez je sjajno centrirao, Haaland je bio sam na nekoliko metara od gola Chelseaja, ali je šutirao malo pored gola.

Deset minuta kasnije šansa za goste iz Londona. Jackson je šutirao, ali Ederson je sjajno odbranio nejgov pokušaj.

Sterling je u 33. minuti imao dobru priliku da dovede Chelsea u vodstvo, ali Ederson je uspio da ga spriječi u tome.

Do vodstva Chelsea stiže u 42. minuti kada su igrači ovog tima istrčali sjajnu kontru koju je golom završio upravo Sterling.

Na otvaranju drugog poluvremena sjajna prilika za De Bruynea, ali lopta ide malo preko gola.

Haaland je bio u novoj prilici u 51. minuti, ali ponovo nije uspio da pogodi okvir gola iz sjajne pozicije.

Novi zicer u 56. minuti za Chelsea. Sterling je bio sam pred Edersonom koji mu brani udarac, a u nastavku akcije golman Manchester Cityja odbranio je i pokušaj Chilwella.

Nova prilika za domaće u 65. minuti. Ponovo Haaland u šansi, ali ovaj put Petrović sjajno brani njegov pokušaj.

Deset minuta kasnije Haaland je ostao sam na nekoliko metara od gola, ali prebacuje cijeli gol.

Uspjeli su domaći doći do poravnanja i do boda na ovoj utakmici, a strijelac gola bio je Rodri u 83. minuti.

Ovo je bio kiks za Manchester City koji sada ima dva boda manje od Arsenala, te četiri manje od Liverpoola, ali i utakmicu manje od ova dva tima.

Ekipa Chelseaja je ostala na 10. mjestu sa 35 osvojenih bodova u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Zaprati Chelsea, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Chelsea Moje Teme

Ade1
Nije City kiksao nego sudije rade sve da looserpol bude prvi dva penala ne svira covjek vidilo se sa marsa