Čarolija Haalanda za preokret Manchester Cityja, Chelsea i sa novim trenerom nastavio po starom

Utakmice Lige prvaka

Esmer Oštraković

Odigrane su utakmice 2. kola grupne faze Lige prvaka.

Manchester City je na domaćem terenu ostvario pobjedu protiv Borussije Dortmund, dok je Chelsea remizirao kod kuće sa Salzburgom.

Prvo poluvrijeme na utakmici između Manchester Cityja i Borussije bilo je za zaborav kada su oba tima u pitanju.

Niti jedna ekipa nije stvorila ozbiljniju priliku, ali sve se promjenilo u drugom poluvremenu, te smo gledali dosta bolji nogomet.

Bellingham je šokirao Etihad u 56. minuti kada je na asistenciju Reusa pogodio za vodstvo gostujuće ekipe.

Imali su gosti vodstvo do 80. minute, ali onda se probudio Manchester City, ali i Erling Haaland.

Prvo je na 1:1 u 80. minuti poravnao Stones na asistenciju De Bruynea, a onda magični, nevjerovatni, Erling Haaland donosi pobjedu domaćoj ekipi.

On je na nevjerovatan način postigao gol u 84. minuti na asistenciju Cancela, te je postavio konačan rezultat na ovoj utakmici.

Debitantski nastup za Pottera na klupi Chelseaja nije prošao dobro. Naime njegova ekipa je odigrala neriješeno protiv Salzburga.

U prvom poluvremenu nije bilo golova na ovom susretu, a Chelsea je do vodećeg gola stigao u 48. minuti. Strijelac je bio Sterling.

Gol vrijedan jednog boda za goste postigao je Okafor na asistenciju Adamua u 75. minuti.

Zaprati Borussia Dortmund, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: